Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły został wczoraj (tj. 9 marca) zorganizowany kiermasz słodkości na rzecz Ukrainy. Uczniowie razem z rodzicami upiekli różnego rodzaju ciasteczka i ciasta. Na wszystkich przerwach można było nabyć coś słodkiego, a tym samym wesprzeć naszych Sąsiadów w trudnym czasie wojny. Jesteśmy dumni z faktu, iż inicjatywa przyniosła aż 1529,6 zł dochodu, który zostanie przekazany potrzebującym.
Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję .
W grudniu w naszej Szkole odbył się konkurs na najlepsze hasło słownikowe w języku angielskim opatrzone ilustracją wykonaną z tego, czego dotyczyło oraz krótką rymowanką w języku polskim. Do pracy przystąpili uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej. Z każdej grupy wybrano najlepsze prace, uwzględniając zarówno estetykę wykonania, jak i ciekawy pomysł. Nagrodzeni uczestnicy otrzymali różnego rodzaju materiały artystyczne jako zachętę do dalszych twórczych działań.
Ewelina Kusiak
Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Ten bezpłatny projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas 6-8 z pięciu województw Polski Wschodniej.
Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.
Tegoroczna „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” jest poświęcona rozwojowi lokalnemu. Uczniowie biorący udział w zajęciach dowiedzą się, dlaczego ich miejscowości powinny rozwijać się w sposób zrównoważony oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Poznają możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny oraz źródła finansowania zmian w swoich miejscowościach. Omówiona zostanie także rola Funduszy Europejskich w procesie rozwoju lokalnego.
Nasza szkoła otrzymała bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych: gotowy scenariusz lekcji, edukacyjne gry planszowe „PROJEKT: MIASTO!”, film animowany oraz broszury i gadżety dla wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach.
Dodatkowo nauczyciele wraz z uczniami po przeprowadzeniu zajęć będą mogli wziąć udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!” i zgłosić swój pomysł na nowe inwestycje w najbliższym otoczeniu. Autorzy najlepszych prac otrzymają wartościowe nagrody wspierające nauczanie w szkołach.
Do udziału w akcji zostało zakwalifikowanych 500 klas z pięciu województw Polski Wschodniej.
Więcej informacji o projekcie na: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja.
Dzięki gościnności zaprzyjaźnionej z nami Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej nasi uczniowie mogli być uczestnikami spotkań z najbardziej popularnymi obecnie pisarzami dla dzieci i młodzieży.
11 października klasa czwarta miała okazję zadać ogromną ilość pytań panu Grzegorzowi Kasdepke, którego twórczość uczniowie doskonale znają z podręcznika do języka polskiego.
Natomiast nieco wcześniej klasa 7 uczestniczyła w spotkaniu z Joanną Jagiełło, autorką znanych, zwłaszcza dziewczynom, powieści młodzieżowych.
Autorzy podpisywali swoje książki, chętnie też rozmawiali z uczniami, którzy chcieli zamienić kilka słów z artystami także po zakończeniu oficjalnej części. Cieszy fakt, iż uczniowie znając już autorów, sięgnęli także po ich kolejne tytuły.
Ewelina Kusiak